ZKTeco, 1985 yılında biyometrik algoritmalar alanında araştırma geliştirme faaliyetlerine başladı ve sektörün önde gelen parmak izi ve yüz tanıma sistemlerini geliştirdi. Otuz yılı aşkın süredir yüksek teknoloji ürünleri müşterilerine sunmaktadır. ZKTeco dünyanın ilk çoklu biyometrik aygıt, bağımsız parmak izi erişim denetimi ve biyometrik giriş kontrol panelini üretti. Endüstriye yön vermiş inovasyonlarımızdan ve biyometrik sanayinin gelişmesine önemli katkılarda bulunan çözümlerimizden gurur duymaktayız.
ZKTeco, 2009 yılında inşa ettiği ISO900 sertifikalı, 50.000 metrekarelik sanayi parkıyla kalite kontrol, Arge, ürün tasarımı, üretim, montaj ve nakliyat birimlerini tek çatı altında toplamıştır. Bunun ardından, ZKTeco küresel ağını ve işgücünü arttırarak görülmemiş müşteri talebini karşılamaya çalışmaktadır. Parmakizli kilit (2008) ve gözetim sistemleriyle (2010) ürün yelpazesini de arttırarak müşterilerine en iyi hizmeti sunmaktadır.

2013 yılında ZKAccess 6.0’nın  satışa çıkmasıyla işletmelerin ihtiyaç duyduğu güvenlik çözümleri baştan sona sunma hedefine ulaştık. Bu komple güvenlik çözümü zaman, devam, devriye, otopark, asansör, erişim kontrolü, ziyaretçi yönetimi, video izleme ve akıllı kilit yönetimi işlevleri sağlar.

Bugün,  ZK’nın servis ve satış ağı, şubeleri ve iş ortaklarıyla dünya çapına yayılmıştır. 220 milyondan fazla insan 180 den fazla ülkede ZKTeco ürünlerini kullanmaktadır.ZKTeco güvenlik ve biometrik sektöründe dünya çapında tanınan ve saygı duyulan bir marka haline gelmiştir.
ZKTeco’nun başarısı sadakat ve dostluk üzerine inşa edilmiştir. Her müşteriye değer vermekteyiz. Sloganımız –“Sorumluluk, Dürüstlük, İnovasyon ve Mükemmeliyet” yaptığımız her işte belirgindir. ZKTeco sürekli işletmelerin daha verimli ve güvenli bir şekilde çalışmasına yardımcı olmak, herkes için gezegenimizin daha güvenli ve daha iyi bir yer yapmak için ürün ve çözümlerini geliştirmektedir.

Misyonumuz
ZK’nın hedefi yüksek teknoloji ve devrimsel ürünlerini işletmelere ve insanlara ulaştırmaktır.

Vizyonumuz
Marka: İnavasyon kültürümüzle güvenlik ve zaman yönetimi sektöründe dünyada tanınmış lider olmak.
Ortaklar: Ortaklarımızın kar marjını maksimize etmek, zengin çözümler sunmak ve karşılıklı kalıcı değerler yaratmak.
Verimlilik: Etkili, hızlı hareket eden ve çevik bir organizasyon olmak. İşletmelerin yönetim verimliliğini arttıracak etkin çözümler sunmak.
Sosyal Sorumluluk: Sektöründe lider, dünya çapında çözümlerin sağlayıcısı olarak, topluma borcumuzu ödemek bizim görevimizdir. Biz barışçı, çevreyle uyumlu ve sürdürülebilir bir gezegene katkıda bulunmak için üzerimize düşeni yapmaya hazırız.
Sorumluluk: Müşterilerimize ve ortaklarımıza bağlı olmak. Bu sürekli, saygılı ve anlayışlı bir şekilde müşterilerimizin ve ortaklarımızın ihtiyaçlarına cevap anlamına gelir.